Biografie

Vážení čtenáři, milí návštěvníci,

jmenuji se Jan Lipovský, ale ve světě internetu často vystupuji pod uměleckým pseudonymem „Katas“. Zabývám se fotografováním, grafikou, psaním a v neposlední řadě také tvorbou hudby. Narodil jsem se v Ostravě roku 1989, kde jsem vystudoval Vysokou školu a získal titul Ing. V současné době pracuji v oblasti PR, copywritingu, grafiky a fotografie.

Mé zájmy odjakživa směřovaly k nejrůznější tvůrčí činnosti. Kreativita mě provázela v podstatě od dětství, ať už ve formě prózy, grafiky či (v pozdějších letech) poezie a hudby. V současnosti se však zaměřuji především na tyto tvůrčí činnosti: prioritně na fotografování a psaní tohoto blogu, okrajově pak na hudbu a poezii.

 

Hlavní oblasti mé tvorby

Klikněte na obrázek, pokud se o dané oblasti chcete dozvědět více:

Fotografie
Fotografie

Věnuji se zejména focení portrétů, glamouru a reportáží. Fotografie je pro mě ideálním spojením krásy umění a ženského půvabu. Výsledné fotky pak prezentuji především v on-line galeriích a na sociálních sítích. Spolupracuji s ostravským kulturním centrem Cooltour, s hereckým uskupením Tři tygři a s dalšími umělci. Focení je pro mě stále především zálibou a prostředkem seberealizace.

V reportážích se nyní soustředím zejména na kulturní neziskové organizace a akce. Z velkých akcí, které jsem měl možnost fotit, zmíním např. Letní Shakespearovské slavnosti v Ostravě, PechaKucha Night Ostrava, TEDx Ostrava či Zažít Ostravu jinak. Většina zde vystavených portrétních a glamour fotosérií byla domluvena formou TFP.

Hudba a poezie
Hudba a poezie

Skládám muziku, píši hudební texty a básně. V roce 2009 jsem vydal autorské album Samomluva, které je naplněno zhudebněnou poezií a skloubí v sobě mnoho hudebních žánrů a vlivů. V roce 2011 později se naskytla spolupráce s ostravskou alternativně rockovou kapelou Outsiders, se kterou jsem následně také živě vystupoval. Veškerá má hudební tvorba je ke stažení a poslechu zde na webu.

V současnosti skládám a píšu takříkajíc do šuplíku, který se však dříve či později určitě opět otevře. Mým prioritním zájmem je nyní focení, které také tvoří většinu obsahu tohoto webu.

 

Backstage a jiné fotky

2015 2015 Backstage 2015 Backstage 2015 Backstage 2015 Backstage 2015 Backstage 2015 Z výstavy 2013  

Připojte se

facebook_icon  googleplus_icon  fotopatracka_icon  soundclound_icon  500px_icon