Biografie

Vážení čtenáři, milí návštěvníci,

jmenuji se Honza Lipovský a ve světě internetu občas vystupuji také pod uměleckým pseudonymem Katas. Zabývám se fotografováním, grafikou, psaním a v minulosti také tvorbou hudby. Narodil jsem se v Ostravě roku 1989, kde jsem vystudoval vysokou školu a získal titul Ing. Pracuji jako PR manager, fotograf, grafik a copywriter ostravského Divadla Mír.

Mé zájmy odjakživa směřovaly k nejrůznější tvůrčí činnosti. Kreativita mě provázela v podstatě od dětství, ať už ve formě prózy, grafiky či (v pozdějších letech) poezie a hudby. V současnosti se zaměřuji především na fotografování, psaní, grafický design a tvorbu obsahu na web a sociální sítě.

Když zrovna nefotím, nepracuji a nepíšu, tak mě nejčastěji můžete potkat na kole v lesích a na horách, na badmintonovém kurtu, případně někde začteného do napínavé knížky nebo zaposlouchaného do hudby.

 

Hlavní oblasti mé tvorby

Klikněte na obrázek, pokud se o dané oblasti chcete dozvědět více:

Fotografie
Fotografie

Věnuji se zejména focení portrétů a reportáží. Fotografie je pro mě ideálním spojením krásy umění a ženského půvabu. Výsledné fotky pak prezentuji v on-line galeriích a na sociálních sítích.

V reportážích se soustředím na kulturní organizace a akce. Jsem fotografem ostravského Divadla Mír, kabaretu Tři Tygři a talkshow Kafrárna. Z akcí, které jsem měl možnost fotit zmíním např. Letní Shakespearovské slavnosti v Ostravě, PechaKucha Night Ostrava, TEDx Ostrava či Zažít Ostravu jinak. Všechny zde vystavené portrétní a glamour fotosérie byly domluveny formou TFP.

Hudba a poezie
Hudba a poezie

Skládám muziku, píši hudební texty a básně. V roce 2009 jsem vydal autorské album Samomluva, které je naplněno zhudebněnou poezií a skloubí v sobě mnoho hudebních žánrů a vlivů. V roce 2011 jsem spolupracoval s ostravskou alternativně rockovou kapelou Outsiders, se kterou jsem následně také živě vystupoval. Veškerá má hudební tvorba je ke stažení a poslechu zde na webu.

V současnosti skládám a píšu takříkajíc do šuplíku, který se však dříve či později určitě opět otevře. Mým prioritním zájmem je nyní focení, které také tvoří většinu obsahu tohoto webu.


 

Backstage a jiné fotky

    (2015) Z focení Třech Tygrů (2017) Tři Tygři, operní pěvkyně Patrícia Janečková a já (2016) S hercem a majitelem Divadla Mír Albertem Čubou (2016)Backstage (2015) Backstage (2015)  Backstage (2015) Backstage (2015) Backstage (2013)  Z výstavy 2013  

Připojte se

facebook_icon  googleplus_icon  fotopatracka_icon  500px_icon  soundclound_icon